ENVICON Water 2018 – PFW partnerem branżowym Konferencji

Created with Sketch.

ENVICON Water 2018 – PFW partnerem branżowym Konferencji

W ramach, awizowanego już wcześniej na naszej stronie, partnerstwa branżowego PFW przyjętego na zaproszenie wydawnictwa ABRYS Sp. z o.o., w kolejnym doniesieniu przedstawiamy otrzymane od Wydawnictwa, poszerzone omówienie programu tegorocznej Konferencji.
„Już 5 czerwca rozpocznie się najważniejsze w roku wydarzenie dotyczące branży wodno-kanalizacyjnej. III Międzynarodowy Kongres ENVICON Water odbędzie się w Bydgoszczy podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji. To najlepsze miejsce wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów dotyczących tego kluczowego sektora gospodarki narodowej.
Kongres ENVICON Water jest spotkaniem przedstawicieli świata nauki, polityki i biznesu, którzy mają wpływ na gospodarkę i branżę wodociągowo – kanalizacyjną i dbają o jej rozwój.
ENVICON Water potrwa dwa dni (5-6 czerwca br). Swoją tematyką obejmie najważniejsze i najbardziej nurtujące branżę zagadnienia. Kongres będzie podzielony na 5 sesji tematycznych: Polska Polityka Wodna, Współpraca nauki, przedsiębiorstw wod-kan i samorządów, Osady, Taryfy oraz zarządzanie i wizerunek firmy wod-kan. Wieczorem pierwszego dnia kongresu odbędzie się Gala w Operze Novej, podczas której zostaną wręczone nagrody w konkursach: „Inwestycja Roku 2017 WOD-KAN” oraz „Manager ROKU 2017 WOD-KAN”. Wieczór uwieńczy koncert Janusza Radka z zespołem oraz uroczysty bankiet.
Pierwszy dzień rozpocznie sesja poświęcona Polskiej Polityce Wodnej, podczas której poruszymy kwestie finansowania, a Prezes Polskiej Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” – Dorota Jakuta opowie o potencjale rozwojowym, ograniczeniach i potrzebach inwestycyjnych branży wod-kan. Nurtującym branżę tematem są w ostatnim czasie tematy związane z regulacjami, które zostaną przedstawione przez Tadeusza Rzepeckiego z IGWP oraz przez Karoly Kovacs z European Water Association. W sprawie gospodarki wodnej w świetle polityk i regulacji prawnych Unii Europejskiej głos zabierze poseł do Parlamentu Europejskiego, Andrzej Grzyb.
Druga sesja poświęcona będzie współpracy biznesu i nauki. Dlaczego tak trudno jest współpracować branży wod-kan z nauką? Czy istnieje szansa na synergię działań i rewolucję w przedsiębiorstwach wod-kan? Na te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas tej sesji. Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach szczególnie podkreśla jak ważna i potrzebna jest rewolucja w przedsiębiorstwach wod-kan. Nie wystarczą drobne inwestycje usprawniające pojedyncze instalacje. Ważnym jest, aby do procesu rozwoju, innowacji i badań podejść holistycznie. Krystian Szczepański z Instytutu Ochrony Środowiska przedstawi modele finansowania i możliwości rozwoju i współpracy środowiska naukowego z biznesem. Poznamy dobre przykłady inwestycji branży wod-kan oraz nowe technologie, które powstały przy współpracy wspomnianych dwóch środowisk.
Trzeci blok prezentacji będzie poświęcony osadom ściekowym. Przedstawione zostaną aktualne trendy, wyzwania i techniki zagospodarowywania osadów. Sesję zakończy panel dyskusyjny, podczas którego postawione zostanie pytanie: czy osady to problem czy szansa.
Drugi dzień kongresu (6.06.20018 r.) poświęcony będzie taryfom oraz zarządzaniu przedsiębiorstwem wod-kan.
O taryfach w ostatnich miesiącach było bardzo głośno. Nie ma chyba osoby w branży wod-kan, której temat by nie dotyczył lub chociaż nie zainteresował. Aby podsumować dotychczasowe działania i wskazać trendy jakie obserwowane są w innych krajach UE przygotowaliśmy podczas Kongresu ENVICON Water sesję poświęconą regulacjom i taryfom.
Wizerunek firmy wod-kan oraz odpowiednia strategia to dwa bardzo ważne punkty, które nie zawsze są stawiane wysoko w hierarchii priorytetów.
Bardzo dużo przedsiębiorstw wodociągowych boryka się z problemami wizerunkowymi. W jaki sposób można przygotować się na kryzys i jakie działania podejmować aby były one pozytywnie odbierane przez społeczeństwo? Jak powinno się kreować wizerunek firmy wod-kan i czy CSR jest potrzebny? Podczas ostatniej sesji Kongresu ENVICON Water przedstawimy dobre przykłady z  Katowickich oraz Sądeckich Wodociągów. Pokażemy w jakim kierunku powinny zmierzać działania CSR oraz PR przedsiębiorstwa wod-kan. Dodatkowo wykład poświęcony turkusowemu zarządzaniu oraz zarządzaniu strategicznemu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Międzynarodowym Kongresie ENVICON Water.
www.enviconwater.pl
enviconwater.konfeo.com