Okresowe seminaria Pomorskiego Forum Wodociągowego

Created with Sketch.

Okresowe seminaria Pomorskiego Forum Wodociągowego

Ubiegły rok zamknęło grudniowe seminarium PFW w Gdańsku-Sobieszewie, podczas którego uczestnicy mogli zapoznać się z przygotowanymi dla wodociągów i kanalizacji ofertami firm: Aeon International Sp. z o.o. oraz Ecol-Unicon Sp. z o.o. i wysłuchać dwu sygnalnych wystąpień na temat ochrony danych osobowych oraz współpracy na linii państwowa straż pożarna i przedsiębiorstwa wodociągowe. Natomiast pierwsza w tym roku konferencja odbyła się w dniach 12-13. marca, w Łapinie (pod gdańska gmina Kolbudy). Tradycyjnie już było to spotkanie na forum dwu stowarzyszeń: Pomorskiego Forum Wodociągowego oraz Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza. W konferencji uczestniczyło około 80. osób z obu organizacji. W otwarciu konferencji wziął udział wójt gminy Kolbudy, p. Leszek Grombala.

DSC_1274_słowo Wójta

Słowo Wójta do uczestników konferencji

Obok stanowiącej już stały punkt programu prezentacji technicznej, uczestnicy wysłuchali prelekcji zatytułowanej: „Zmiany w prawie dotyczące ochrony praw konsumenta i wynikające stąd konsekwencje dla przedsiębiorstw wodociągowych”, przygotowanej przez p. Jerzego Filipczuka, szefa radców prawnych Saur Neptun Gdańsk. W części technicznej wystąpiły firmy: Aeon International Sp. z o.o., Saint-Gobain Sp. z o.o., Vapro Sp. z o.o. oraz MOLIT Sp. z o.o., prezentując szeroki wachlarz wyrobów użytecznych w codziennej praktyce eksploatacyjnej przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych.

DSC_1277_prezent. Saint Gobain

Prelekcja Saint-Gobain

DSC_1303_widok sali obrad

Widok na salę obrad

DSC_1296_prezent Aeon

Podczas prezentacji Aeon

Podczas drugiego dnia konferencji oba Stowarzyszenia odbyły swoje doroczne Walne Zgromadzenia, w przypadku Pomorskiego forum Wodociągowego było to sprawozdawcze WZ.
Otwarcie Walnego Zgromadzenia PFW było dobrą sposobnością do uczczenia minutą ciszy pamięci Tadeusza Grodziewicza wieloletniego dyrektora Elbląskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., który po długiej walce przegrał z ciężką chorobą. Kolega Tadeusz Grodziewicz był członkiem Pomorskiego Forum Wodociągowego od 2002. roku. Odszedł 29 stycznia br., w wieku 59. lat. Został przez Prezydenta RP odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Z prawdziwym żalem żegnamy Tadeusza, aktywnego członka naszej organizacji, dobrego fachowca, otwartego i przyjaznego kolegę, człowieka któremu można było zaufać i na którym można było polegać.