Seminarium i Walne Zgromadzenie członków PFW w Bytowie

Created with Sketch.

Seminarium i Walne Zgromadzenie członków PFW w Bytowie

W dniach 7-8 kwietnia odbyło się, pierwsze w tym roku, seminarium Pomorskiego Forum Wodociągowego i sprawozdawczo-wyborcze, Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia. Miejscem obu wydarzeń był dostojny, pokrzyżacki Zamek Bytowski, którego budowę zapoczątkowano w końcu XIV w. Na seminarium gościliśmy Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, p. Dorotę Jakutę, która przybyła do Bytowa w towarzystwie mec. Pawła Sikorskiego i wiceburmistrza Bytowa, p. Andrzeja Kraweczyńskiego.
Pani Prezes D. Jakuta i mec. P. Sikorski, w bloku informacyjnym IGWP, podzielili się z uczestnikami najbardziej aktualnymi informacjami  przeznaczonymi dla branży.

Uczestnicy na dziedzińcu Zamku, w środku w szalu w różową kratę p. prezes Dorota Jakuta.

 

W części technicznej seminarium, swoje produkty dla wodociągów i kanalizacji prezentowały firmy XYLEM i Water Point. Reprezentant pierwszej z nich, p. Michał Miotk mówił na temat aparatury kontrolno-pomiarowej firmy WTW w aplikacjach wodno-ściekowych.

Uczestnicy na Sali obrad podczas prezentacji firmy XYLEM.

Inny fragment sali obrad.

 

Firma Water Point natomiast, na początku zaprezentowała oferowane poidełka i zdroje wodne, a w następnie omówiła system uszczelniania komór.

Prelegent Piotr Piotrowski i jedno z poidełek.

Zewnętrzny zdrój wodny, u dołu widoczne poidełko dla zwierząt.

 

W drugim dniu spotkania odbyło się sprawozdawczo-wyborcze, Walne Zgromadzenie członków Stowarzyszenia. W jego wyniku, zebrani – po dyskusji nad sprawozdaniami Zarządu, udzielili mu absolutorium i dokonali wyboru Komisji Rewizyjnej na kadencję 2016-2017.
Po zakończeniu WZ, uczestnicy wyjechali zwiedzić elektrownię wodną w Gałąźni Małej (ok. 30 km od Bytowa). Trzeba przyznać, że był to bardzo ciekawy punkt programu. Elektrownia w Gałąźni jest jedną z najładniejszych na Pomorzu i największą, z pięciu wybudowanych na Słupi. Powstała w latach 1912-14, a pewną ciekawostką jest, że znajdujące się tam pięć turbin Francisa pracuje w elektrowni od dnia ich uruchomienia.

Turbiny Francisa.

Turbiny Francisa.

Przed budynkiem elektrowni.

Przed budynkiem elektrowni.