Wiosenna Konferencja 23-25.03.2022 – Słupsk

Created with Sketch.

Wiosenna Konferencja 23-25.03.2022 – Słupsk

W dniach 23-25 marca 2022 roku odbyła się pierwsza w tym roku konferencja Pomorskiego Forum Wodociągowego. Tym razem spotkaliśmy się w Słupsku a dokładnie w Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków. Całość podzieliliśmy aż na trzy dni, aby zaproponować możliwie, jak najwięcej wykładów i zajęć praktycznych.

Pierwszy dzień konferencji poświęciliśmy tematyce ściekowej. Drugiego dnia uczestnicy mogli zgłębić wiedzę z zakresu zmian w przepisach branżowych, o najczęstszych błędach przy ubieganiu się o pozwolenia wodnoprawne oraz o rozwiązaniach dotyczących finansowania inwestycji wod-kan. Ostatni dzień konferencji poświęcony był wodzie, jej pozyskiwaniu, uzdatnianiu i renowacji otworów studziennych. Omawiano również bardzo aktualny temat jakim jest plan bezpieczeństwa dostaw wody. Dodatkowo codziennie po wykładach specjaliści odpowiadali na wszelkie pytania z sali.

 

 

Większość spotkań prowadzili goście specjalni, którzy przedstawiali i umożliwiali zapoznanie się z różnego rodzaju wdrożeniami i nowościami na rynku. Pojawił się także ciekawy temat alternatywnej możliwości odzyskiwania energii elektrycznej za pomocą oczyszczalni ścieków. Poza szeregiem wykładów teoretycznych udało nam się zmieścić zajęcia praktyczne, które odbyły się
w SUW Słupsk i OŚ Słupsk, za udostepnienie i pomoc w organizacji serdecznie dziękujemy Prezesowi Andrzejowi Wójtowiczowi.

 

 

Na specjalne podziękowania zasługują również partnerzy wiosennej konferencji:

  • BLEJKAN Holding Sp. z o.o. na wykładach i pokazach zaprezentowali technologię bezwykopowej renowacji kolektorów kanalizacji ciśnieniowych i bezciśnieniowych.
  • PAM Saint-Gobain, myślący o naszej wspólnej przyszłości tworzy bezpieczne systemy z żeliwa sferoidalnego.
  • BOŚ Bank, znany i ceniony doradca oraz partner w biznesie, który wspomaga finansowanie inwestycji wodno-kanalizacyjnych.
  • DP System, które przedstawiło swoje narzędzie NSS MACS, wspomagającego eksploatację i optymalizację dla oczyszczalni ścieków.
  • KAESER KOMPRESSOREN Sp. z o.o. przybliżyli wszystkim zastosowanie dmuchaw wspomagających eksploatację i optymalizację na OŚ.
  • WTW Xylem dobrze znany producent i wdrożyciel aparatury kontrolnopomiarowej dla branży wodno-kanalizacyjnej.
  • Wodociągowiec.pl , który objął konferencję patronatem medialnym.

Dzięki wspólnej współpracy udało nam się w trzech dniach zmieścić ogromną dawkę wiedzy, bo aż 24 godziny wykładów i pokazów łącznie. Konferencje są coraz bardziej obfite w nowinki technologiczne, rozwiązania prawne i sprzętowe. Z każdą kolejną edycją dołącza do nas więcej partnerów, instytucji i członków, co może pokazywać dobry kierunek, w którym zmierza Pomorskie Forum Wodociągowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do tego sukcesu i liczymy na dalszą owocną współpracę!