Konferencja Forum Wodociągowego – Sierakowice

Created with Sketch.

Konferencja Forum Wodociągowego – Sierakowice

 

 

W dniach 29-30.09.2022 roku odbyła się w Sierakowicach kolejna konferencja Pomorskiego Forum Wodociągowego, podczas której oprócz wykładów i prelekcji, mogliśmy zobaczyć sierakowicką inwestycję do przeróbki osadu.

Wydarzenie rozpoczęliśmy minutą ciszy, aby upamiętnić naszego zmarłego niedawno kolegę Stanisława Kozłowskiego z kwidzyńskich wodociągów. To trudny dla Nas moment, kiedy tracimy naszych członków, zawsze zbyt nagle i za wcześnie.

Po otwarciu przeszliśmy do problematyki przyłączy wodno-kanalizacyjnych i ich bezsporności, którą zaprezentował mec. Mateusz Faron z Kancelarii Prawnej Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy. Wykład był bardzo emocjonujący i wzbudził wiele kontrowersji wokół tego zagadnienia.

 

 

 

Kolejnymi prelegentami byli przedstawiciele firmy Future Processing – eksperci w dziedzinie rozwoju oprogramowania. Dzięki ich wystąpieniu mogliśmy dowiedzieć się o korzyściach płynących z wdrożenia platformy – SmartFlow. System ten zbierając i analizując dane z sieci, jest w stanie szybciej wykrywać awarie, zmniejszać straty i optymalizować zarządzanie przedsiębiorstwem wod-kan.

Po krótkiej przerwie kawowej, zostaliśmy zaproszeni przed budynek, gdzie przedstawiciele firmy KanRo zaprezentowali swój produkt – innowacyjne i efektywne rozwiązania w pojeździe do czyszczenia kanalizacji. Warte odnotowania jest, że członkowie PFW mogli zobaczyć najnowsze rozwiązania, ponieważ pojazd jest świeżo oddany do eksploatacji.

 

 

Wracając do wykładów przyszła kolej na nowinki technologiczne firmy AVK Premium. Prezentowana armatura dla naszej branży, jak zwykle spełnia najwyższe standardy i zapewni trwałość przez lata.

 

 

Ostatnim wystąpieniem przed przerwą obiadową był wykład kolegi z naszego stowarzyszenia oraz gospodarza tej konferencji Tomasza Zdanowicza – Prezesa sierakowickich wodociągów. Prezentacja była wstępem do odwiedzin sierakowickiej inwestycji do przeróbki osadu.

Po przerwie wróciliśmy na warsztaty radzenia sobie z trudnymi i niewygodnymi pytaniami od przedstawicieli mediów oraz odpowiedź pod presją czasu. Cały ten blok czasowy wypełnił i poprowadził Ziemowit Nowak – Rzecznik prasowy z Wodociągów Kieleckich. Na zakończenie tego intensywnego dnia podczas uroczystej kolacji, podziękowaliśmy gospodarzowi za zaproszenie oraz przygotowanie tej edycji naszej konferencji.

 

 

Drugi dzień był dedykowany dyrektorom oraz kierownikom technicznym naszych zrzeszonych przedsiębiorstw. Partnerzy konferencji chętnie i szczegółowo dawali nam możliwość zapoznania się z oferowanymi przez nich produktami. Następnie udaliśmy się do wspomnianej wcześniej sierakowickiej inwestycji – innowacyjnego systemu przeróbki osadu, tym akcentem zakończyliśmy również całą konferencję.

 

 

Partnerzy Konferencji Pomorskiego Forum Wodociągowego w Sierakowicach